Marmaris – Fethiye – Marmaris

Marmaris – Fethiye – Marmaris

Uygunluk Durumu 01.05.2013 – 12.10.2013 Arasında – Hareket

Tur Takvimi

1.Gün

* Marmaris Marmaris Limanı’nda, saat 15:30’dan itibaren teknelerinize yerleşebilirsiniz. İlk gün teknede servis akşam yemeği ile başlar ve geceleme Marmaris Limanı’nda yapılır. Marmaris; Karya kentlerinden biri olan Phyckos antik şehri üzerine kurulmuş olup çeşitli medeniyetlerin egemenliğinde kalmıştır. Bugün görülebilen en önemli eser 1577’de yapılan Marmaris Kalesi’dir. Ayrıca Osmanlılar’ dan kalma bir cami ve sekiz odadan ibaret üzeri kemerli bir kervansaray bulunmaktadır. Antik dönem kalıntıları kentin kuzeyinde, Asar Tepe üzerindedir. Türkiye’nin en önemli turistik merkezlerinden biri olan Marmaris ayrıca büyük bir yat limanına sahiptir

2. Gün

* Ekincik Körfezi – Dalyan Siz kahvaltınızı yaparken, tur programı ve tekne hakkında bilgiler verilir. İlk hareket Ekincik Körfezi’ne doğru seyir ile başlar. Eğer isterseniz Ekincik Körfezi’nden opsiyonlu olarak düzenlenen Dalyan Turu’na katılabilirsiniz. Piyade diye adlandırılan küçük tekneler ile doğa harikası delta içinden geçilerek bir Karya kenti olan ve Miletos’un oğlu tarafından kurulduğu söylenen Dalyan’a varılır. Kent; Kaya Mezarları, Akropol Kalesi, Antik Tiyatro ve Kilise Kompleksi ile taşıdığı Antik değer yanında Caretta – Caretta kaplumbağaları ile doğal bir güzellik sergilemektedir. Daha sonra çamur banyosuna ve son durak olarak Caretta – Caretta (İztuzu) plajına gidilir. Akşam yemeği ve geceleme Ekincik Körfezi’nde yapılır.

3. Gün

* Tersane Adası – Manastır – Kızıl Ada Geçilmesi gereken dalgalı Dişibilmez ve Kurtoğlu Burunları nedeniyle, diğer günlere nazaran daha erken yola çıkılır ve dünyaca ünlü Fethiye Körfezi’ne ulaşılır. Sabah kahvaltısı için Tersane Adası’na demirlenir. Doğal korunaklı bir liman olan burası, Bizanslılar ve Osmanlılar zamanında tersane olarak kullanılmıştır. Öğle yemeği ve yüzme molası için Manastır Koyu’na gidilir. Burası, suyun içinde kalıntıları bulunan eski bir hamam nedeniyle yörede Kleopatra veya Batık Hamam Koyu olarak da bilinir. Günün sonuna doğru akşam yemeği ve geceleme için Kızıl Ada’da demirlenir.

4. Gün

* Fethiye Turumuzun 4. gününde Fethiye Limanı’na giriyoruz. Antik dönemde Telmessos olarak bilinen Fethiye, Anadolu Medeniyetleri’nden biri olan Likya’nın Karya ile batı sınırındaki en önemli şehridir. Şehrin isminin Apollon’un oğlu Telmessos’tan geldiğine inanılır. Işıkların ülkesi anlamına gelen kent kahinleri ile ünlüdür. Fethiye; 12 Adalar ile korunaklı, yarım daire şeklindeki sahil boyunca uzanmaktadır. Şehir merkezini gezebilir veya opsiyonlu olarak düzenlenebilen Ölü Deniz ve Saklıkent Turları’na katılabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme Fethiye Limanı’nda yapılır.

5. Gün

* Yassıca Adaları Kahvaltıdan sonra, birbirinden güzel tabiat harikası adaların arasında seyir yapılır ve nihayetinde Göcek Adası’na demirlenir. Yüzme molasından ve öğle yemeğinden sonra Yassıca Adaları’na hareket edilir ve buranın mükemmel manzarası eşliğinde geceleme yapılır.

6. Gün

* Bedri Rahmi – Domuz Adası – Ağa Limanı Kahvaltıdan sonra Bedri Rahmi Koyu’na hareket edilir. Bedri Rahmi ilk ”Mavi Yolculuk” yapan şahıslardan biridir ve ünlü bir Türk sanatçısıdır. Bedri Rahmi’nin ziyaretinden sonra koya bu isim verilmiştir. Yüzme molası için Domuz Adası’na hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme için Ağa Limanı’na demirleyeceğiz.

7. Gün

* Kadırga – Turunç Koyu – Cennet Adası – Marmaris Güne erkenden Kadırga Koyu’na doğru seyir ile başlanır. Öğlen yemeği ve yüzme molası Kadırga Koyu’nda yapılacak. Turunç Koyu ve Cennet Adası bugün yüzme molası için yapacağımız son duraklar olacaktır. Geceleme için Marmaris Limanı’na giriş yapılır. Arzu eden konuklarımız Marmaris’i gezebilir ve gece hayatına bir göz atabilir.

8. Gün

* Marmaris Kahvaltıdan sonra, unutulmaz anılarla saat 10:30’a kadar yattan ayrılış. Not: Tam Pansiyon Konaklama: Kahvaltı,Öğlen Yemeği,5 Çayı Kek-Bisküvi ve Akşam Yemeği. Alkollü, Alkolsüz içecekler ücretlidir. Savlo Travel deniz ve havakoşulları doğrultusunda, konukların emniyeti ve rahatı için tur programında değişiklikler yapabilir.

Category

Mavi Yolculuk